Bajaj

Dominar 250

Domi'ye 2022 yılının son günlerinde sahip olduk. Çabucak seyahatlere başlamak istediğimiz için rodaj sürecini elimizden geldiğince çabuk tamamladık. Rodajımız sağlıklı bir şekilde yapıldı ancak motoru teslim aldığımız ilk günden itibaren arka tekerden gelen bir ses mevcuttu. Çözüm arasak da çeşitli şekillerde hep ertelenmiştik. Gerek servis gerek firma bu derdimize bir türlü derman olmuyordu. Tabi bu süreçte bu modelin kronik sorunlarına maruz kaldık. PTS sensörü dediğimiz gaz tepkime sensörü hata verdi. İki kez değişti. Akü değiştirildi. Küçük gösterge ekranı elektrik aksamına arıza oluşturduğu için değişti.

Hülasa 1500 km'lere kadar geldik. En sonunda canıma tak etti. Distribütör firma KURALKAN'a ulaşmayı başardım. Firmaya derdimi anlattım. Derdimle dertlenmiş olacaklar ki hemen aradılar. Arayan kişinin Kuralkan Satış Müdürü Ekrem Bey olduğunu öğrenince şok oldum. Yönetim kurulundan selam iletti ve tüm bu üretimsel problemlerin çözüleceğine dair söz verdi.

Ertesi gün Bandırma'daki Özkaban yetkili servisine gittim. Sorunların incelenmesi adına motorumu bırakmamı istediler. Motoru bıraktım. Ertesi gün öğlen saatlerinde gerekli işlemlerin yapıldığı bilgisiyle çağrıldım. Servis firmaya motorumdaki problemleri aktarmış. Şimdilik çözümlenmesini bekliyoruz. Gelişme olursa mutlaka burada paylaşırım. 

Ancak ne olursa olsun; sinek küçük ancak mide bulandırır. Hala her bindiğimde tedirgin olmuyorum desem yalan olur.

Ne olursa olsun en iyi motosiklet size ait olandır.

Düzenli bakım ve güvenli kullanım ile sizi üzmeyeceğini düşünüyorum.

Bajaj Dominar 250

Bizim güçlü Domi'mimiz.

3/30/20221 min read